Hromadné kopírování pravidel ze schránky postmaster

GR hosting > Mailboxy > Antispam
Speciálně pro správce velikého množství poštovních schránek obsahuje webmail funkci umožňující hromadné rozkopírování pravidel ze schránky postmaster do libovolného počtu ostatních schránek. Nezáleží přitom na tom, zda jde o schránky fyzické nebo přeposílání.

Na adrese www.grbox.cz se přihlašte se do webmailu pomocí účtu postmaster
(emailová adresa postmaster@vasedomena.cz).

S použitím návodu uvedeného v příspěvku Nastavení antispamu upravte antispamová pravidla tak, aby vyhovovala Vašim požadavkům (nastavení způsobu zacházení se zprávami označenými jako spam, přidání adres do blacklistu a whitelistu).

Poté (stále na stránce Antispam) přejděte kliknutím na příslušný rozbalovací pruh do sekce Kopírování antispamových pravidelSekce obsahuje tři části:
  • v levé části jsou schránky, které nemají definovaná žádná pravidla - to znamená, že nikdo dosud nepřidal žádné adresy do whitelistu či blacklistu nebo neuložil konfiguraci na stránce antispam.
  • v prostřední části jsou schránky, které již mají antispam nastavený (pokud je vyberete, budou pravidla přepsána - nikoliv doplněna).
  • vpravo jsou přeposílání - aliasy (schránky, které fyzicky neexistují), které již mají pravidla vytvořena.

Označení lze provést následujícím způsobem:
  • pro výběr více nesouvisejících položek klikněte levým tlačítkem myši za současného držení klávesy Ctrl
  • pro výběr rozsahu klikněte na první položku, držte stisknutou klávesu Shift a klikněte na poslední položku
  • výběr zrušíte tak, že kliknete na libovolnou neoznačenou adresu v příslušné části
Ze seznamů tedy provedeme výběr schránek, do kterých chceme aktuální pravidla kopírovat a klikneme na tlačítko "Kopírovat". Pro tento případ je tedy situace následující: vybrané jsou schránky obchod, ucetni a schránka s již nastavenými pravidly test2.


UPOZORNĚNÍ: pokud má schránka již nastavena pravidla, budou přepsána - nikoliv pouze doplněna. Výsledkem akce je tedy identický stav pravidel pro schránku postmaster (ze které se kopíruje) a vybraných schránek (do kterých se kopíruje).

Po rozkopírování pravidel se obsah jednotlivých částí změní:

Add Feedback